Campionat
Clasament
1. Valea 9p
2. FC Darste 9p
3. Hidrogrup 6p
4. Arkada 6p
5. Electrica 4p
toata lista»»
Golgeteri
1. Grigorescu 6g
2. Punga 6g
3. Rusu 5g
4. Ciobotea 4g
5. Popa 4g
toata lista»»
Suspendari

Jucatorii suspendati disciplinar pentru Etapa 4:

Excluderi
 
Etape

Etape disputate: 3
Etape ramase: 19

Pentru a viziona intregul program competitional, click pe etape»»

Sarbatoriti
- Rus Adrian (Jouanel) > 1984-04-02;
- Gheorghe Adi (Arkada) > 1973-03-27;
- Covei Alexandru (Siemens) > 1988-03-30;


Turneul Electrica, 10 Decembrie - 11 Decembrie
Editia a XXV a 2022

Regulament turneu:

Tragerea la sorti / Grupe valorice
Grupa 1
valorica:
Grupa 2
valorica:
Grupa 3
valorica:
CS Electrica FC Darste Brasovia IRIGC
Radial Trans Fortul Doftanei Siemens
Avantaj Caprice Citadela
Jouanel RDX Team CS Electrica 2

Grupe Preliminarii
Grupa A Grupa B Grupa C Grupa D
1.Radial Trans 1.Jouanel 1.CS Electrica 1.Avantaj
2.Caprice 2.RDX Team 2.FC Darste 2.Fortul Doftanei
3.Brasovia IRIGC 3.Siemens 3.CS Electrica 2 3.Citadela
       
echipele clasate pe locul 1 din fiecare grupa formeaza grupele semifinale 1-4
echipele clasate pe locul 2 din fiecare grupa formeaza grupele semifinale 5-8
echipele clasate pe locul 3 din fiecare grupa formeaza grupele semifinale 9-12

Program Competitional
Sambata, 10.12.2022
Ora Per. Partida Scor M
09:00-09:30 1A-3A Radial Trans - Brasovia IRIGC 7 - 0 1
09:35-10:05 1B-3B CS Electrica - CS Electrica 2 1 - 3 2
10:10-10:40 1C-3C Jouanel - Siemens 1 - 2 3
10:45-11:15 1D-3D Avantaj - Citadela 4 - 4 4
11:20-11:50 2A-3A Caprice - Brasovia IRIGC 6 - 1 5
11:55-12:25 2B-3B FC Darste - CS Electrica 2 3 - 2 6
12:30-13:00 2C-3C RDX Team - Siemens 1 - 2 7
13:05-13:35 2D-3D Fortul Doftanei - Citadela 1 - 1 8
13:40-14:10 1A-2A Radial Trans - Caprice 8 - 3 9
14:15-14:45 1B-2B CS Electrica - FC Darste 1 - 1 10
14:50-15:20 1C-2C Jouanel - RDX Team 4 - 2 11
15:25-15:55 1D-2D Avantaj - Fortul Doftanei 3 - 1 12
Per.: Cifra reprezinta pozitia in grupa, litera reprezinta grupa
Exemplu: 1A reprezinta echipa extrasa pe pozitia 1 in grupa A la tragerea la sorti
 
Duminica, 11.12.2022
Ora Per. Partida Scor M
09:00-09:30 Loc 1-4 Radial Trans - Siemens 2 - 4 13
09:35-10:05 Loc 1-4 FC Darste - Avantaj 3 - 1 14
10:10-10:40 Loc 5-8 Caprice - Jouanel 7 - 2 15
10:45-11:15 Loc 5-8 CS Electrica 2 - Citadela 3 - 1 16
11:20-11:50 Loc 9-12 Brasovia IRIGC - RDX Team 2 - 3 17
11:55-12:25 Loc 9-12 CS Electrica - Fortul Doftanei 0 - 2 18
12:30-13:00 Loc 11-12 Brasovia IRIGC - CS Electrica 3 - 6 19
13:05-13:35 Loc 9-10 RDX Team - Fortul Doftanei 2 - 4 20
13:40-14:10 Loc 7-8 Jouanel - Citadela 6 - 4 21
14:15-14:45 Loc 5-6 Caprice - CS Electrica 2 3 - 0 22
14:50-15:20 Loc 3-4 Radial Trans - Avantaj 1 - 6 23
15:25-15:55 Loc 1-2 Siemens - FC Darste 3 - 0 24
Per.: Î: învingatoarea, P: pierzatoarea, meciului din coloana M
Exemplu: Î17 reprezinta echipa învingatoare din partida M 17
 
16:00 Festivitatea de premiere
 
Sponsorul acestei competitii sportive, Clubul Sportiv Electrica Brasov, ureaza tuturor participantilor Sarbatori Fericite !
 
Premii Turneu Electrica, Editia a XXV a 2022
Castigatoare turneu: Siemens
Echipa Fair-play: Caprice
Golgeter: Bogdan Chisalita (Caprice)
Cel mai bun juc─âtor: Erik Szantos (Avantaj)
Cel mai bun portar: Florin Cretu (Siemens)


© Minifotbal Brasov 1995