Clasament
1. Sedal 38p
2. Electrica 35p
3. Hidrogrup 34p
4. Terwa Ro 34p
5. Hornbach 26p
toata lista»»
Golgeteri
1. Stoian 29g
2. Beraru 24g
3. Cristean 22g
4. Nistoroschi 18g
5. Alexandrescu 17g
toata lista»»
Suspendari

Jucatorii suspendati disciplinar pentru Etapa 17:

Nu este nici un jucator suspendat
Excluderi
Etape

Etape disputate: 16
Etape ramase: 10

Pentru a viziona intregul program competitional, click pe etape»»

Sarbatoriti
- Preoteasa Gabriel (Jouanel) > 1983-09-01;
- Dumitrache Dan (Hidrogrup) > 1984-09-02;
- Francisco Rossi (Jouanel) > 1980-09-05;
- Hapau Laurentiu (Hidrogrup) > 1972-09-07;
- Neacsu Paul Marian (Terwa Ro) > 1983-09-07;
Rezultate ultima etapa - 2014-08-23
Etapa 16
Ora Partida tur retur
09:00 Red Dogs - Hornbach  0 - 4  3 - 7
10:00 Rosenau - A.S.A.  3 - 2  6 - 3
11:00 Sedal - Curtea Brasoveana&Astra  11 - 0  7 - 2
12:00 Hidrogrup - Clasico Paper  6 - 1  6 - 1
13:00 C.S. Electrica Brasov - Caprice  1 - 3  4 - 1
14:00 Jouanel - Damelectrotel  0 - 8  8 - 2

Echipa care nu joaca este: Terwa Ro
Observatori etapa 16/3: Caprice, Arc, Jouanel
Clasament
Etapa 16
Loc Echipa M C E P + - G Pct
01. Sedal 15 12 2 1 85 33 +52 38
02. C.S. Electrica Brasov 15 11 2 2 57 31 +26 35
03. Hidrogrup 15 11 1 3 73 30 +43 34
04. Terwa Ro 14 11 1 2 67 40 +27 34
05. Hornbach 14 8 2 4 51 37 +14 26
06. Jouanel 15 7 1 7 54 51 +3 22
07. A.S.A. 15 6 3 6 47 44 +3 21
08. Damelectrotel 15 4 4 7 45 54 -9 16
09. Red Dogs 14 5 1 8 48 61 -13 16
10. Caprice 15 3 2 10 38 56 -18 11
11. Rosenau 15 3 2 10 33 64 -31 11
12. Clasico Paper 15 2 1 12 31 81 -50 7
13. Curtea Brasoveana&Astra 15 2 0 13 34 81 -47 6
Etapa viitoare - 2014-08-31
Etapa 17
Ora Partida tur retur
09:00 A.S.A. - Red Dogs  4 - 3 -
10:00 Hornbach - Terwa Ro  2 - 4 -
11:00 Rosenau - Curtea Brasoveana&Astra  5 - 4 -
12:00 Sedal - Caprice  4 - 2 -
13:00 Hidrogrup - Damelectrotel  8 - 2 -
14:00 C.S. Electrica Brasov - Jouanel  4 - 2 -

Echipa care nu joaca este: Clasico Paper
Observatori etapa 17/4: CS Electrica, Hidrogrup, Sedal
Formatiile campioane:
Anul Formatia campioana Anul Formatia campioana Anul Formatia campioana
2013 Design Construct 2006 Condmag 1999 Tractorul
2012 Design Construct 2005 Shopping Center 1998 Mantrax
2011 Design Construct 2004 Mantrax 1997 Skirom
2010 Design Construct 2003 Mantrax 1996 Mantrax
2009 Design Construct 2002 Mantrax 1995 Pimen
2008 Design Construct 2001 Skirom
2007 Schimbul 1 2000 Mantrax
© Asociatia Sportiva Minifotbal Brasov